Zprávy

Zpět

Prestižní gastronomická ocenění světa už našla svoje držitele

2019.06.26

Zvláštní globální žebříčky existují samozřejmě také pro kuchyně. Jejich prostřednictvím se klasifikuje a oceňuje práce restaurací, jejichž vlastnosti je zařadily mezi světovou špičku.

Ranking World’s 50 Best Restaurants se zrodil před 16 lety jako zvláštní sekce britského časopisu Restaurant Magazine. V současnosti patří skupině William Reed Media Business.

Výběrem letošních 50 nejlepších restaurací světa bylo pověřeno 1 040 mezinárodních gastronomických expertů. Každý vypracovává seznam 10 restaurací, hodnocených na základě vlastních zkušeností a v pořadí dle svých preferencí. Ocenění získává restaurace jako celek.

Vedle žebříčku nejlepších 50 restaurací se každoročně zveřejňují i účastníci klasifikovaní na místech 51 až 100. Novinkou tohoto roku je rozšíření rankingu míst 51 až 100 na celkových 120 restaurací a to na počest 120. výročí založení hlavního sponzora, minerálních vod San Pellegrino.

V letošním hodnocení 50 Best se znovu umístily dvě restaurace vybavené zařízením Fagor Industrial: Mugaritz (7. místo) a Nerua Guggenheim Bilbao (32. místo). Nově se na 14. místě žebříčku objevila restaurace Azurmendi. Jejím majitelem je náš zákazník a přítel Eneko Atxa, který zvolil řešení Fagor Industrial pro několik svých restauračních projektů.

Zvláštní uznání zasluhují také restaurace, které obsadily místa v žebříčku 51 až 120. I zde se prosadili tři z našich klientů: Arzak (53. místo), Astrid Gastón (67. místo) a Martín Berasategui (87. místo).

Všem držitelům ocenění srdečně blahopřejeme.

 

Prestižní gastronomická ocenění světa už našla svoje držitele